Четвер, 23.05.2019, 20:14
Вітаю Вас, Гість


Дитячий садок – перша сходинка   життя

Головною метою відвідування дошкільного дитячого закладу є не лише освітній розвиток, але й навчання дитини співіснування в середовищі однолітків, уміння спілкуватися та діяти відповідно з нормами та правилами поведінки в колективі.
Фахівцями доведено, що діти найкраще звикають до дитячого садка. Починаючи з дворічного віку. Уже в цей час вони вміють висловлювати прохання самостійно їсти ложкою.
Але якщо дитина часто хворіє, доцільно зачекати і привести їїдо дитячого закладу в 3-4роки. Проте не пізніше. Бо один рік перебування в колективі перед вступом до школи не вирішить усіх проблем малюка, у тому числі психологічних(ніяковості, скутості або, навпаки, перебільшеної задиркуватості чи гіперактивності).
Якщо ви щойно віддали свого малюка до дитячого садка, подбайте про те, щоб перші дні перебування в закладі не завдавали дитині прикрощів та не принесли їй неприємних несподіванок.
Добре, коли ще перед тим, як відвести дитину до дитсадка, батьки розповідають їй про нього, про правила, які чекатимуть там на маленького вихованця. Можна ввечері та по неділях влаштовувати прогулянки з дитиною по території дитсадка, погойдати малюка на гойдалках, що знаходяться на ігровому майданчику його групи тощо. Під час такої підготовки дорослому слід поводитися не поспішаючи, спокійно. Якщо є можливість, краще, щоб спочатку до дитсадка малюка водила не мама, а хтось інший,до кого дитина трохи менше прихилена. Тоді вранішнє розставання не стане для нею трагедією.
Адаптацію, тобто первинне звикання до дитячого дошкільного закладу, кожна дитина переживає по своєму: одним малятам вистачає лише дня, а інші болісно звикають два – три, а іноді й більше тижнів. Пам'ятайте, що цей період для вашого сина чи дочки є досить складним. Діти, як правило, починають погано спати, частіше хворіти, іноді втрачають апетит, а значить і вагу. Вони бувають занадто розгубленими, дратівливими, плаксивими. Адже раптом малюк виявляє, що поруч немає мами, і вважає,що,можливо, не буде вже ніколи. А ось ця чужа кімната, чужі іграшки, діти яких так багато, - це тепер назавжди….Тому в перші дні рекомендується приводити дитину до дитячого садка на 1-2 години, потім – до обіду. І лише по мірі звикання можна вмовити її вперше лягти у дитсадкові ліжечко.
Протягом усього періоду відвідування дитячого садка вивчайте свою дитину, спостерігайте, помічайте, думайте про те, як складаються її стосунки з однолітками. Привчайте малюка відкривати своє серце для якихось прихильностей та обов'язків.
Дуже часто трапляється так: вдома дитина добре поводиться, а в дитячому садку навпаки. Що це? Вияв лицемірства?Підкоряння правилам? Усе можливо. Вивчайте друзів і характер дружби, насамперед, мотиви вибору друга. І зрештою, у дружбі ваша дитина є лідером чи аутсайдером? Звідси можуть і повинні йти корективи у формуванні маленької особистості. Безумовно, не всі можуть бути лідерами, але весь час «плисти за течією» небезпечно.
Станьте союзником та помічником вихователя – це так потрібно і вам, і, найголовніше, вашій дитині.
За кілька років відвідування дитячого садка може траплятися різне: конфлікти з педагогами, дитячі сварки, брехня, пропажа речей чи інші прикрощі. Не впадайте у паніку, не виніть інших дітей, не сваріть одразу свого малюка. Усі малята – лише діти: не ангели, не лиходії, не книжні хай-хлопчики, але й не малолітні злочинці. Вередливі, усміхнені, уперті, лагідні – ваші улюблені діти. І головний батьківський обов'язок – увесь час уважно спостерігати і думати: які вони? І спокійно та доброзичливо ставитися до щоденних буднів дитячого садка. Прийде час, і ваша дитина з особливим смутком буде розставатися зі своїм вихователем, нянею, кухарем – усіма тими, хто оточував її турботою та увагою. І вже будучи школярем, неодноразово забіжить до свого дитячого садка хоча б на хвилинку.

13 способів підняти настрій або антитучки !!!

 

Душевна погода буває різною: теплою і сонячною, з легким морським бризом, а іноді з’являються  хмарки і навіть тучки.  І сьогодні  давайте  подумаємо над способами та варіантами як підняти настрій собі любимій (чи любимому).

Пропонуємо створити «скриньку штучок – антитучок», а саме таких прийомів, які допоможуть себе привести в нормальну душевну форму. Ми почнемо, а ви продовжуйте, присилайте свої варіанти і доповнення:

 

1. З’їжте щось смачне – шоколадку, випийте чашечку кави або ароматного чаю, особливо гарно діють на нервову систему продукти, які мають « гормон оптимізму»: банани, ананас, волоські горіхи, фундук, арахіс, вівсянка. 

2. Масаж  для всього тіла: розслаблюючий, тонізуючий та інші.Уявіть: напівтемрява, приємна музика, запах ароматної олії. Чутливі сильні руки масажиста. Музика і повний релакс Вам забезпечено. 

3. Баня або сауна. Пар, березовий ( за "смаком") віник. Єдність і перехід контрастів. Відпочинок для тіла і душі. Якщо хочете відчути себе « заново народженим» - цей варіант для Вас. Гарна альтернатива бані – гаряча ванна. 

4. Сон. Дуже часто поганий настрій буває через недосипання і втому. 

5. Дзвінок  другу. Зателефонуйте подрузі, другу, приємної для Вас людині, з яким можливо поговорити « ні про що». Легке спілкування на приємні теми, підніме настрій і відволіче  від « тяжких» думок.   

6. Підійдіть до дзеркала, усміхніться собі. Посмішка творить чудеса. Посмішка – це не просто весела гримаса. На обличчі розташовано багато мімічних м’язів, які відповідають на душевні  стани.  Легка внутрішня посмішка нікому не завадить. 

 7. Активний відпочинок. Вибирайте заняття до душі

 8. Серед головних потреб людини – це потреба у новій інформації. Якщо ви не читаєте книги, не дивитесь фільмів, не ходите до театру –  ви обмежили себе. Потреба в отримання нової інформації повинна бути задоволена. 

9. Музика. Якщо хочете розслабитись – поставте спокійну мелодію, якщо підбадьоритися – енергійну. За допомогою звуків ми можете керувати своїм настроєм. Для поліпшення настрою фахівці радять також слухати класику: Моцарта, Бетховена, Шопена. На нашому сайті багато цікавої музики.  

10. Людині необхідно спілкування. Це науково підтверджений факт. Особисто ми рекомендую клуби за інтересами. Знайдіть клуб і відвідуйте раз на тиждень.  Фотоклуб, літературний клуб і т.д.  Немає інтересів? Шукайте :-). Почніть хоча б з курсу "Згадати все ...". Він якраз і дозволяє визначитися з бажаннями, потребами, цілями і смислами.

11.  Зміна обстановки. Влаштувати собі невелику (або велике) подорож на вихідні. З'їздити в містечко, в якому не були. Погуляти, зануритися в "інший світ", по фотографувати, поспілкуватися з місцевими жителями. Це цікаво. Необов'язково їхати на край світу. Найчастіше достатньо і сусіднього міста, головне - вийти зі звичного, буденного стану свідомості, коли нічого не радує, не дивує,  все знайомо і звично. 

12. Оволодійте аутотренінгом. Придумайте для себе ефективні афірмації, підберіть підходящі медитації. Афірмації - це позитивні твердження, що дають настрій на щастя, успіх і внутрішню гармонію. Афірмації - дієвий метод самовдосконалення, доступний кожній людині без винятку. Наш стан легко кодується словами і, кажучи або слухаючи спеціальні слова, ви змінюєте стан, настрій. Спробуйте. Дуже ефективно! 

13. Улюблене хобі. Малювання, вокал, в'язання спицями, розведення кімнатних рослин, фотографування, написання постів в блогах, складання віршів, колекціонування марок, приготування смачної їжі - список можна продовжувати до нескінченності. У вас вже є хобі? Людина схильна до творчості в різних її проявах. Проявіть себе у своєму улюбленому занятті.

      Резюмуючи вищесказане:  будь-якій  хворобі  простіше запобігти ніж лікувати. Регулярне застосування чого-небудь (або всього) з вище написаного підтримає сонячність і тепло вашої душі. 

 

Для Батьків
діти котрих уже відвідують дошкільний заклад


 

 

 

 

 

 

 

Просимо Вас не давати дитині з собою в дитячий сад жувальну гумку, смоктальні цукерки, чіпси і сухарики.
Настійно не рекомендуємо одягати дитині золоті та срібні прикраси, давати з собою дорогі іграшки.

Вимоги до зовнішнього вигляду дітей

• Охайний вигляд, застебнуті на всі гудзики одяг та взуття;
• Дитина повинна бути вимита;
• Чисті ніс, руки, підстрижені нігті;
• підстрижене і ретельно розчесане волосся;
• Чиста нижня білизна;
• Наявність достатньої кількості носових хусток.

Перед тим, як вести дитину в дитячий садок, перевірте, чи відповідає його костюм порі року і температурі повітря. Простежте, щоб одяг не був надто великим і не сковував його рухів. Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматись і вдягатися. Небажано носіння комбінезонів. Носовичок необхідний дитині як у приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.

Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити гострі, ріжучі скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дріт, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистинки, гудзики тощо), таблетки. Як підготувати дитину до свята, щоб від свята отримати радість

Шановні батьки, підготовка дитини до свята, очікування свята - це велика відповідальність, психологічне навантаження. Пропонуємо поради, які допоможуть вам підготувати дитину до свят.

Зовнішній вигляд дитини

    * Зачіска дитини та макіяж повинні бути безпечними (обережно алергія).
    * Одяг (костюм) дитини повинен бути зручним, святковим, безпечним (без гострих, колючих прикрас), відповідати розміру.
    * Взуття: чешки або інше взуття, в якому зручно виконувати музично-ритмічні рухи.

Щоб переконатись, що дитині буде комфортно - треба завчасно приготувати костюм, дати можливість дитині в ньому походити вдома.

Розучування ролі

    * При написанні сценаріїв свят враховується програмові вимоги, вікові можливості, творчі здібності дітей, досвід педагога та умови (музичний зал).
    * Під час розподілу ролей враховується бажання, творчі здібності дітей. Щоб дитина почувала себе впевненно допоможіть їй передати характер ролі за допомогою інтонації, міміки, рухів; вивчіть слова віршів, пісень. Запропонуйте їй уявити себе артистом, який виступає на сцені, перегляньте телепередачі за участю дітей, зверніть увагу дитини як треба танцювати, співати і т.д. Потренуйтеся перед дзеркалом.
    * За потреби отримайте консультацію вихователя, музичного керівника, психолога.

Присутність батьків

    * Пишайтеся своєю дитиною, будьте прикладом для неї.
    * Якщо у вас немає можливості бути присутнім на святі - підготуйте до цього дитину, поясніть причину.

Перегляд свята

    * Приходьте за 10-15 хвилин до початку свята.
    * Зніміть верхній одяг, перевзуйтеся або одягніть бахіли.
    * Огляньте виставку поробок.
    * До зали заходьте після запрошення.
    * Вимкніть мобільний телефон.
    * Не коментуйте виступи дітей під час свята.
    * Не відволікайте увагу дітей зауваженнями, проханнями позування перед камерою - це може мати небажані наслідки.
    * Підтримуйте виступ дітей оплесками.
    * Після закінчення свята дочекайтесь коли діти вийдуть до групи.
    * Якщо у вас є бажання продовжити свято вдома, ви можете забрати дитну, попередивши вихователя і зробивши запис у "Зощиті тимчасової відсутності дитини".
    * Кількість присутніх дорослих обмежена до 2-х осіб від родини у зв'язку з площею приміщення та вимогами з безпеки життєдіяльності.
    * Якщо ваша дитина під час свята, побачивши вас може відмовитись від виступу або розплакатись, чи у вас склалися особливі обставини і ви прийшли з маленькою дитиною - пропонуємо свято подивитись у фоє.

Сприймайте своїх дітей такими, якими вони є. Вони мають бути впевнені в вашій любові в будь-яку хвилину.

Пам'ятайте, що вашу дитину навчають не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка та душевна доброта.